strona głónamapa stronykontakt

Wewnętrzne Światło i Dźwięk

Oświecenie jest koniecznością. Oświecenie oznacza poznanie światła w nas samych: O-ŚWIECENIE. To światło w nas pokieruje każdym krokiem w naszym życiu do właściwego miejsca przeznaczenia. Słowo Boga, dźwięk, wibracja, muzyka nieba wyszepcze nam całą mądrość wszechświata, powie nam, co możemy robić w codziennym życiu, dopóki nie wypełnimy naszego obowiązku błogosławienia tej Ziemi.

News 96, Perły mądrości
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
Brisbane, Australia - 21 marca 1993r.
(oryg. w jęz. angielskim)

* * * * *

Światło i Dźwięk Boga przychodzą, gdy jesteśmy z Nim w głębokiej komunii, kiedy szczerze chcemy powrócić tam, skąd przyszliśmy. Światło przychodzi jak błysk, jak błyskawica, jak tysiące słońc, jak kolorowa tęcza, jak przepiękny szok elektryczny. Wstrząsa ono całym waszym ciałem, wstrząsa każdym nerwem, każdą komórką waszego ciała, i odnawia wasze ciało, duszę i umysł, i sprawia, że stajecie się jak nowonarodzone dziecko. Stajecie się niewinni, a przy tym inteligentni, stajecie się cierpliwi, ale bardzo mądrzy, bardzo aktywni i bardzo szybko reagujący.

Dźwięk jest jakby skondensowanym światłem, ale bardziej skoncentrowanym, o większej mocy. Czasami gdy siedzicie w medytacji po inicjacji albo gdy pogrążeni jesteście w głębokiej modlitwie, może się zdarzyć, że wibruje dźwięk, przychodzi jak brzmienie tysięcy muzycznych instrumentów jednocześnie. Ale wcale was nie ogłusza. Ani też nie rani waszych oczu to, że widzicie wewnątrz tysiące słońc. Nie rani waszych uszu, kiedy słuchacie tysięcy rodzajów skrzypiec albo wielkiej orkiestry z nieba grającej ten ton. To wynosi was do domu niebiańskiego i pozwala wam doświadczać innych wymiarów wszechświata, pozwala wam poznać inną moc, która zaczyna wyłaniać się w waszej własnej istocie. To jest najprostszy sposób, w jaki mogę wam to wyjaśnić, inaczej te rzeczy są w ogóle niepodobne do żadnych ludzkich doświadczeń. Nigdy nie doświadczamy takich rzeczy w ludzkich warunkach i w ludzkim istnieniu. Dlatego trudno mi to wam opisać słowami. Mogę tylko zaprosić was, abyście ich sami doświadczyli.

Na podstawie: „Światło i Dźwięk Boga"
News 91, Perły mądrości
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai,
Hawaje, USA• 27 marca 1993r.
(oryg. w jęz. angielskim)

 * * * * *

Pytanie: Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego praktyka na Światło i Dźwięk jest najlepszą drogą do oświecenia?

Mistrzyni: Dlatego że jest najlepsza. Nie potrzebne są żadne wyjaśnienia.

Pytanie: Nie możesz powiedzieć troszkę więcej na ten temat?

Mistrzyni: Im więcej wyjaśniam, tym bardziej brzmi to dla mnie jak śmieci. Tak naprawdę, jak można wyjaśnić słońce? Po prostu jest. Ponieważ to jesteśmy my; Światło i Dźwięk to nasza esencja. Wracacie z powrotem do siebie. Co innego może sprawić, że poczujecie się lepiej, niż kiedy jesteście sobą? Co innego może sprawić, żeby ryba czuła się lepiej, niż jeśli jest w wodzie? Dlaczego czuje się lepiej w wodzie? Ponieważ jest rybą. Każ mi to wyjaśnić: nie wiem.

Jeżeli czujecie się dobrze, już o tym wiecie. Jeżeli nie czujecie się dobrze, idźcie i znajdźcie coś innego, a potem przybiegnijcie z powrotem. To jest najlepsze; to wszystko, co wiem. A jeżeli szukacie referencji, możemy je zobaczyć w Biblii, na przykład że Święty Jan słyszał trąbę i że Bóg przybył jako odgłos grzmotu. „Na początku było słowo, ze słowa pochodzi nasza istota." To jest Dźwięk. Jeżeli więc jesteśmy w naszym elemencie, tak musi być najlepiej; tak to jest. Sutry buddyjskie mówią to samo. Koran cały czas wspomina o Świetle i Dźwięku; to jest esencja naszej istoty. I teraz wiecie że, naukowo mówiąc, jesteśmy Światłem i Dźwiękiem; jesteśmy energią. Co innego może więc sprawić, abyśmy czuli się najlepiej, jeżeli nie bycie sobą? Powrócenie do naszego elementu i uświadomienie sobie siebie - to jest najlepsze i to jest wszystko, co jest.

Pytanie: A więc widzimy nasze własne światło i słuchamy naszego własnego dźwięku?

Mistrzyni: To nie jest oglądanie waszego własnego światła; wy jesteście Światłem. To nie jest słuchanie waszego własnego dźwięku; wy jesteście Dźwiękiem. Wy jesteście wibracjami, które tworzą cały wszechświat. Jesteście tym. Wy jesteście głównodowodzącym tego kosmosu. Im bardziej zdajecie sobie sprawę z tego, że tym jesteście, tym więcej macie mocy i tym stajecie się wolniejsi. Zamiast uświadamiać sobie, że jesteście tym ciałem, że jesteście tym paznokciem, że jesteście tym i tamtym, uświadamiacie sobie: „Nie, nie, nie, Ja jestem Twórcą, jestem Światłem; jestem Dźwiękiem, jestem absolutem."

Z: „Światło i Dźwięk są naszą esencją"
News 132, Wybrane pytania i odpowiedzi
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
3-dniowe międzynarodowe odosobnienie, Los Angeles, Kalifornia, USA 16-18.12.1998r.
(oryg. w jęz. angielskim)
Kaseta #639

 

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce