strona głónamapa stronykontakt

Of God and Humans - Insights from Bible Stories

w jęz. angielskim, 247 s., twarda oprawa

 

Ta szczególna antologia zawiera 13 opowieści biblijnych, opowiedzianych przez Mistrzynię przy różnych okazjach w sposób wyjątkowy. Jakie duchowe przesłania ujawniają czytelnikom historie biblijne? Jakie znaczenie dla życia współczesnego człowieka mają zawarte w nich prawdy? W tej książce, Najwyższa Mistrzyni Ching Hai udziela dogłębnych odpowiedzi na te pytania i także kieruje nas do najwyższej drogi wiodącej do zbawienia, Metody Quan Yin, która prowadzi ludzkość do odzyskania utraconego raju.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai powiedziała: "Pierwsza historia w Biblii dostarcza wielu dobrych tematów do przemyślenia i wyciągnięcia nauki. To nie tylko kwestia owocu; to problem dyscypliny, wzajemnego szacunku, współpracy i ego". W ślad za pierwszą historią "Raj Utracony" idzie wiele innych nadzwyczajnych historii biblijnych, jak na przykład o Noem (wykład 2) o Locie (wykład 4) i Mojżeszu (wykład 6). Te opowieści przedstawiają jak dzieci Boga niewłaściwie wykorzystały wolną wolę i odbiegły od kosmicznego projektu uniwersalnej miłości, pokoju i harmonii, czego nieuniknionym rezultatem było unicestwienie. Jak istoty ludzkie mogą uniknąć nieszczęść stworzonych przez nich samych i tak normalnych w tej sytuacji? Postacie takie jak Abraham, Lot, Mojżesz, Matka Samuela, Hannah - wszyscy pokornie poddali się woli Bożej, aż do rezygnacji z ich ziemskich majątków, a nawet ukochanych dzieci. W konsekwencji otrzymali błogosławieństwa, które były o wiele bardziej wartościowe niż to co poświęcili.

Poprzez ten zbiór mamy nadzieję podzielić się z czytelnikami głęboką mądrością Najwyższej Mistrzyni Ching Hai i pragniemy, aby służył on jako przypomnienie o wiecznej Bożej miłości do ludzi.

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce