strona głónamapa stronykontakt

Poezja i muzyka - dar od Boga

Od początku Stworzenia, oświeceni mistrzowie przychodzą na ten świat, by prowadzić nas z powrotem do naszego prawdziwego Domu, do Światła. Poprzez praktykę duchową prowadzą nas do Boga. Najwyższa Mistrzyni Ching Hai pisała wiersze już w latach młodości. I pisze je do dziś. Do wielu swoich wierszy napisała muzykę. Dzięki temu powstały piosenki wpadające w ucho odbiorcom zachodnim i recytatywy, których oryginalne brzmienie zakorzenione jest w kulturze aulackiej.

Muzyka i poezja są niezwykłymi darami od Boga dla naszego życia, naszych serc i dla każdego cennego istnienia. Muzyka i poezja są źródłem szczęścia, podnoszą nas na duchu i łagodzą bóle tego świata. Muzyka i poezja są głosem duszy przenikającym do naszej codzienności, czasami smutnej, czasem radosnej i stały się nieodłączną częścią naszego ludzkiego życia. Otaczają nas jak mgiełka, rozbrzmiewają wiecznością i niosą w sobie odwieczne uczucia miłości i tęsknoty.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai używa piękna muzyki świata fizycznego by przypomnieć nam o naszej wewnętrznej niebiańskiej muzyce. Dusza zanurzona w czarującym, spokojnym świecie muzyki i poezji Mistrzyni napełnia się uczuciem pełnej harmonii i błogości. Wyjątkowe wibracje Mistrzyni wypełniają atmosferę błogosławieństwem i przenoszą świadomość do Królestwa Bożego przypominając nam o naszej prawdziwej boskiej naturze.

Ukazało się kilka płyt DVD, na których zarejestrowano poezje Mistrzyni recytowane i śpiewane przez Nią osobiście oraz przez innych wykonawców.

DVD nr 389 : Piosenki i kompozycje Najwyższej Mistrzyni Ching Hai
Fragmenty koncertów, które odbyły pod koniec lat 90-tych m.in. 27.XII.1997 w Waszyngtonie i 18.XII.1998 r. w Los Angeles.

DVD nr 531, 532 : Ślady minionego życia. Cz. 1 i 2.
Pieśni i recytatywy wierszy w jęz. aulackim. Nagranie zrealizowano na Formozie w Centrum Hsihu, 23.II.1996 r.

DVD nr 743 : Smutek Buddy
DVD nr 744 : Odkąd Ciebie pokochałam

Muzykę do wierszy na tych dwóch DVD napisała nie tylko Najwyższa Mistrzyni Ching Hai, ale i znani aulaccy kompozytorzy. Wykonawcami są sławni śpiewacy w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Nagrania zrealizowano w MTV, w różnych miejscach USA oraz w plenerach AuLac.

DVD nr 761 : Pieśń Miłości
Niezapomniana noc poezji i muzyki podczas zimowej nocy na odosobnieniu na Węgrzech w dn. 28.II.2005 r. Najwyższa Mistrzyni Ching Hai śpiewa i recytuje swoje dawne i nowe wiersze.

DVD nr 764 : Marzenia pośród nocy
DVD nr 765 : Ponad Królestwem Czasu

Mistrzyni recytuje i śpiewa swoje wcześniejsze wiersze w języku aulackim.

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce