strona głónamapa stronykontakt

Mistrz duchowy i projektantka ubiorów

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai zrezygnowała ze swojego szczęśliwego małżeństwa, by udać się na poszukiwanie Prawdy. Ostatecznie znalazła Metodę Quan Yin w Himalajach i tam praktykowała pilnie aż osiągnęła pełne oświecenie. Następnie, także w Himalajach, praktykowała na odosobnieniu. Mogłaby pozostać w tym odległym zakątku z dala od szalonego świata, bez stresów, upajając się błogością głębokiej medytacji i absolutną wolnością. Jednakże, nie ukryła się w górskim aszramie. Opuściła góry i żyła niczym pustelnik pośród ludzi tego świata, siejąc ziarna, z których w zwyczajnym świecie wyrastały liczne niskazitelnie czyste i wykwintne kwiaty lotosu.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai żyjąc w tym świecie jest jednocześnie ponad nim nieustannie pracując w ciszy nad podnoszeniem duchowości świata. Martwi się także cierpieniem na tym świecie i niesie pomoc potrzebującym. Najwyższa Mistrzyni Ching Hai jest wyjątkową filantropką oraz artystką naszych czasów. Duchowe oświecenie daje Jej bezustanną inspirację mądrości, którą wyraża w fascynujących dziełach sztuki, by dzielić się nią z całym światem. Dzięki sprzedaży Swoich prac może przekazywać środki na cele dobroczynne i pomoc humanitarną, jak również działalność mającą znaczenie dla praktyki duchowej. Jej różnorodne formy pracy twórczej takie jak poezja, malarstwo, lampy dekoracyjne, stroje, biżuteria i wiele innych, wszystkie one olśniewają świat.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai pewnego razu powiedziała:
"Początkowo nie miałam żadnych zdolności do projektowania. Nie wiedziałam jak malować; nie odróżniałam farby olejnej od oleju z oliwek. Odkąd jednak odnalazłam wewnątrz Królestwo Niebieskie, jestem automatycznie i w sposób naturalny obdarzona wszystkimi rodzajami talentów.
Mam nadzieję, że my praktykujący duchowo będziemy rozwijać się, by wnieść coś do tego świata. Oprócz błogosławieństw duchowych, staramy się także rozświetlić świat pięknem, pomóc światu na wszelkie sposoby i nieść pomoc poszkodowanym oraz naszym braciom i siostrom potrzebującym pomocy. Nie musimy określać co jest praktyką duchową a co nie jest, bo jeśli praktykujemy zgodnie z Prawdą, wszystko co robimy jest praktyką duchową.
Bóg sprawia przyjemność naszym duszom i radość naszym oczom wszystkimi cudownymi dziełami takimi jak przystojni chłopcy, urocze dziewczęta, śliczne kwiaty, diamenty, biżuteria i wszystkie inne piękne rzeczy. My jesteśmy zaledwie jednymi wśród nich i mamy nadzieję, że wyrazimy miłość Boga i Jego przesłanie poprzez piękno zewnętrzne i wewnętrzny kontakt duchowy.
Bóg jest Prawdą, Dobrem i Pięknem, a celem naszego życia jest zbliżyć się do Boga i stać się reprezentantem Boga".

S.M. Celestial Co. Ltd. jest firmą, która dostarcza różnego rodzaju wyroby artystyczne zaprojektowane przez Najwyższą Mistrzynię Ching Hai. Pełniąc rolę mostu, który łączy niebiańską sztukę, dobroczynność i praktykę duchową, S.M. Celestial Ltd. produkuje rzeczy wyrażające boskie piękno, całkowicie bazując na oryginalnych projektach Mistrzyni. Ponadto, podejmuje różne działania poświęcone prezentacji tych najwyższej jakości, prawdziwych i pięknych prac artystycznych.

Wyjątkowy znak firmowy S.M. Celestial Co. Ltd. opracowany został także przez Najwyższą Mistrzynię Ching Hai, a znajdujące się w nim litery S i M (Supreme Master) przypominają nam, że każdy ma najwyższą moc, Najwyższego Mistrza, wewnątrz. Każdy produkt ma wyhaftowane lub nadrukowane logo SM, skomponowane z elementów w kolorach: złotym i czerwonym, przy czym kolor czerwony oznacza ciało fizyczne a złoty niebiańskie światło, promieniującą Naturę Buddy, światło Królestwa Bożego wewnątrz nas. To logo przywołuje myśl, że źródłem naszego prawdziwego piękna jest wewnętrzne światło, przypomina nam o podążaniu ścieżką duchową i realizowaniu naszej wrodzonej szlachetnej natury.

Pierwszy pokaz strojów zaprojektowanych przez Najwyższa Mistrzyni Ching Hai odbył się w lutym 1994 roku w Chicago. W kwietniu i maju 1995 r. Mistrzyni zaprezentowała Swoje Niebiańskie stroje w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu i w Milan (we Włoszech). Te pokazy niezwykłych strojów określanych jako eteryczne inspiracje z Królestwa Niebieskiego odzwierciedlające niewyrażalny wymiar Prawdy, Dobra i Piękna zostały zarejestrowane na DVD nr 472 oraz bogato opisane w News Magazine nr 46 (http://www.godsdirectcontact.org.tw/eng/news/46/) oraz na stronie http://www.godsdirectcontact.eu/pol/art/1995show/index.htm.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai projektuje różne rodzaje odzieży i dodatków. Można je obejrzeć a także kupić poprzez S.M. Celestial Co. (http://www.sm-cj.com/) oraz Celestial Shop (http://www.thecelestialshop.com/apparel.html).
Uczniowie Mistrzyni szczególnie upodobali sobie wygodne ubrania z serii "Happy Yogi" tzn. szczęśliwy jogin (praktykujący duchowo) (zob. http://www.sm-cj.com/en/happy_yogi/division_h.php). Ta nazwa ma stale przypominać ludziom ich szlachetną i niebiańską naturę.

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce