strona głónamapa stronykontakt

Mistrzyni Fu Hui

Mniszka z Formozy, waterianka

Mistrzyni Fu Hui urodziła się na Formozie (Tajwanie). Wyszła za mąż w wieku lat dwudziestu i miała syna i dwie córki. Po śmierci męża, za zgodą swoich rodziców, powierzyła im opiekę nad dziećmi i poszła szukać oświecenia.

Została mniszką w wieku lat 35. Jednak nie podążała za żadnym mistrzem ani nie wstąpiła do żadnej świątyni. Zamiast tego praktykowała ascetyczną pokutę w głębokich górach przez wiele lat. Gdy wróciła do rodzinnego miasta Yuan Li, zaczęła budować „Świątynię Życzliwości Da-Xing". Po zakończeniu budowy Świątyni, Mistrzyni Fu Hui nigdy nie postawiła stopy poza jej obszarem. Przyjęła śluby milczenia i nie mówiła przez ponad 20 lat, aż do śmierci.

Była czczona przez całe miasto Yuan Li jako żyjąca Bodhisattwa. Mówi się, żewiele osób zostało wyleczonych poprzez picie wody, zwanej Herbatą Buddy, ze Świątyni Życzliwości Da-Xing.

Początkowo Mistrzyni Fu Hui jadła tylko jakieś owoce w południe. A pewnego dnia przestała jeść całkowicie. Od tego czasu, kiedy Mistrzyni medytowała, często zostawała w stanie samadhi przez pół miesiąca, a nawet przez 28 dni, a po wyjściu z samadhi, tylko piła trochę Herbaty Buddy.

więcej w pliku do pobrania

Mistrzyni Fu Hui - plik do pobrania
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce