strona głónamapa stronykontakt

Hira Ratan Manek

Hira Ratan Manek podróżuje po świecie, nauczając ludzi sztuki patrzenia w słońce. Ideą, która ciągle go inspiruje jest globalne uzdrowienie i pokój. Nie będzie kryzysu energetycznego, gdyż energia słońca nie skończy się nigdy; nie będzie zanieczyszczenia, nie będzie otyłości igłodu, nie będzie AIDS i raka. Wszyscy będą mentalnie, fizycznie i duchowo zdrowi.

Hira Ratan Manek urodził się w 1937 r. wIndiach. Uzyskał stopień inżyniera mechanika na Uniwersytecie Kerala. Początkowo pomagał swojej rodzinie w firmie zajmującej się transportem morskim, a potem założył swoją własną firmę zajmującą się handlem przyprawami. Ma żonę, syna, córkę i dwoje wnucząt.

Hira Ratan Manek mówi:

Ciało domaga się energii. Jemy, pijemy, wszystko to dla energii. Dzięki starożytnej wiedzy naukowej wiemy, że ludzkie ciało zależy od pięciu elementów: słońca, powietrza, wody, ziemi i kosmosu tj. przestrzeni. A więc te źródła mogą dostarczać energii. Wszyscy używamy pośredniej energii słońca. Ale ciało ma mechanizm bezpośredniego jej użycia. To nic szczególnego. To jest naukowe.

Metoda jest bardzo prosta. Najpierw musicie naenergetyzować wasz mózg, później ciało. Mózg jest energetyzowany przez światło pochodzące od słońca, które wchodzi przez oko. Dlatego musicie patrzeć na słońce. Generalnie, wszyscy boimy się patrzeć w słońce, ale teraz naukowo dowiedziono, że pierwsza godzina słońca o poranku lub ostatnia godzina słońca wieczorem nie ma wcale szkodliwego wpływu. W tym czasie, jeśli zaczniecie patrzeć powoli, zaczynając od dziesięciu sekund, każdego dnia zwiększając o dziesięć sekund, wtedy energia pochodząca ze słońca, nazywana fotonami, dociera do mózgu i to wywiera korzystny wpływ na ludzkie ciało.

Poprzez sztukę wpatrywania się w słońce Hira Ratan Manek uzyskał umiejętność życia bez jedzenia przez długi czas, bowiem kiedy człowiek jest odżywiany energią słoneczną, głód i potrzeba jedzenia z czasem znikają.


więcej w pliku do pobrania

Hira Ratan Manek - plik do pobrania
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce