strona głónamapa stronykontakt

Teresa Neumann

Urodziła się 9 kwietnia 1898 r. w Bawarii.

Kiedy miała dwadzieścia lat, w wyniku serii wypadków i chorób, stała się niewidoma, głucha i sparaliżowana. Zdrowa, nadzwyczaj silna i pracowita Teresa nagle stała się obłożnie chora. Pomimo leczenia, jej stan nie poprawiał się. W 1922 roku Teresa przestała jeść z powodu wrzodów, które pojawiły się w jej gardle; przyjmowała tylko jedzenie w formie płynnej. Rok później, po czterech latach ślepoty, nagle odzyskała wzrok. A dwa lata później, w 1925 r., wyzdrowiała całkowicie ze swoich chorób, po ponad 6 latach cierpienia. Uważano to za cud.

W 1926 roku zaczęła miewać wizje Jezusa. Będąc w transie, Teresa mówiła w językach, których nigdy przedtem się nie uczyła, takich jak np. łacina rzymskich żołnierzy. Podczas wizji św. Antoniego z Padwy, mówiła po portugalsku. Kiedy doświadczała życia Bernardetty Soubirous z Lourdes, mówiła w dialekcie prowansalskim. Inne języki to: hebrajski, greka i najczęściej aramejski, język potoczny w Palestynie w czasach Jezusa.

Gdy Teresa zaczęła mieć wizje dotyczące męki Chrystusa, otrzymała stygmaty. W tym samym roku Teresa całkowicie przestała jeść. Piła tylko płyny i ostatecznie przyjmowała tylko kilka łyżek wody dziennie razem z poświęconym małym opłatkiem. Przez ponad 36 lat Teresa ofiarowywała swoją wiarę i oddanie Jezusowi Chrystusowi, żyjąc jedynie tą miłością Jezusa bez potrzeby jedzenia.

Umarła w Konnersreuth, w 1962 roku.


Więcej - w pliku do pobrania.

Teresa Neumann - plik do pobrania
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce