strona głónamapa stronykontakt

Wegetarianizm / weganizm - dlaczego? Cz. 1.

Wegetarianizm / weganizm - dlaczego ?

Cz.1. Człowiek ma budowę roślinożercy

"Myśleliśmy, że mięso jest dobre dla nas, myśleliśmy, że mleko jest dobre dla nas, myśleliśmy, że ryba jest dobra dla nas, myśleliśmy że jajka są dla nas dobre... Wszystko źle. To wszystko na odwrót. (...) Zostaliśmy wprowadzeni w błąd na długi czas. Teraz musimy słuchać mądrych lekarzy i naukowców. Musimy zobaczyć wyniki ich badań: że mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są naprawdę, naprawdę trujące dla nas".
Najwyższa Mistrzyni Ching Hai,
Waszyngton 8.11.2009


Ciało ludzkie ma budowę zwierzęcia roślinożernego, a nie mięsożernego, np.:

- Zęby i szczęki człowieka są dostosowane do siekania i rozcierania pokarmu, podczas gdy zęby mięsożerców służą rozrywaniu mięsa, a ich szczęki nie poruszają się na boki - pokarm połykany jest bez żucia.

- Jelita mięsożerców są krótkie, aby mogły szybko wydalić przetrawiony pokarm - zanim się zepsuje i zatruje organizm. Jelita człowieka są długie i tak jak u wszystkich roślinożerców ich długość wynosi 12 razy długość tułowia.

- Zawartość kwasu solnego w układzie pokarmowym mięsożerców jest 10-krotnie większa niż u człowieka i innych roślinożerców.

- Ślina mięsożerców ma odczyn kwaśny, a ślina człowieka i innych roślinożerców - zasadowy i zawiera ptialinę pomocną w trawieniu węglowodanów.

- Wątroba mięsożerców posiada zdolność usuwania z organizmu 10 do 15 razy więcej kwasu moczowego niż wątroba człowieka.

- Skóra drapieżników nie ma porów i nie wydziela potu.

- Mięsożercy mają pazury służące im do rozrywania ofiary. Roślinożercy nie mają pazurów w ogóle, albo ich budowa jest taka, że dzięki nim można wykopać norę, albo co najwyżej podrapać się.

- i in. ...

Człowiek bez użycia narzędzi nie upoluje, nie zabije i nie porozrywa zwierzęcia, a bez obróbki termicznej nie zje mięsa.

Zwierzęta mięsożerne żywią się wyłącznie mięsem. Człowiek, który do tej pory jadł wszystko, nie mógłby żywić się wyłącznie pokarmem mięsnym, podczas gdy może żywić się wyłącznie pokarmem roślinnym.

plik do pobrania - Wege-dlaczego? Cz.1.
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce