strona głónamapa stronykontakt

The Love of Centuries (Miłość stuleci)

(ze wstępu)

Z duchem jedności i wiecznego światła Prawdy, Najwyższa Mistrzyni Ching Hai pogrąża się w głębokim smutku czując cierpienie ludzi w naszym świecie, a Jej serce łączy się z każdą zmiennością tego iluzorycznego ludzkiego życia.

W tym nietrwałym świecie, życie jest czasami jak ciche stąpanie i rozpaczliwe jak łódź na wzburzonym morzu, tęskniąca za powrotem do brzegu, by znaleźć kochający dom z dawnych czasów. A ukochany jest jak zarys sylwetki ptaka, który odleciał daleko od Edenu.

„Miłość stuleci" jest zbiorem poezji zawierającym 46 niezwykłych wierszy napisanych przez Najwyższą Mistrzynię Ching Hai. Wyrażają one miłość, wspomnienia i drżenie duszy współodczuwającej z życiem ludzi i losem wszystkich czujących istot - naszych pokornych i delikatnych współmieszkańców. Z mnóstwem zmian w życiu, czy to wzniosłych czy całkiem przyziemnych, nikt nie jest w stanie uciec od koła transmigracji poprzez narodziny i śmierć. W tej niepewnej rzece życia, Najwyższa Mistrzyni Ching Hai z głęboką troską odnosi się do ciężkiej ludzkiej doli, dlatego jej wiersze są przepełnione bólem i współczuciem.

Poezja Najwyższej Mistrzyni Ching Hai harmonijnie splata słowa i emocje, duchowość i codzienne życie. Jej poetycka ekspresja jest delikatna, głęboka i płynąca jak światło księżyca świecące w każdym zakamarku duszy. Czasami jej wiersz jest jak samotna łódź przenosząca życzenia miłości przez rzekę boleści na brzeg szczęścia, a czasami jest czysta jak wiosenny deszcz, odświeżając nasze dusze na wszystkich ścieżkach tego krótkotrwałego życia. Poetka żarliwie modli się, by ludzie jak najszybciej obudzili się do Prawdziwego Ja, do życzliwego i szlachetnego stylu życia, by dostrzegli rzeczywistość i przekształcali naszą planetę w Niebo na Ziemi, gdzie ludzie i wszyscy inni jej mieszkańcy mogli żyć w pokoju i harmonii.

Mamy nadzieję, że wiersze zebrane w „Miłości stuleci" sprawią miłośnikom poezji radość i przyniosą doświadczenie niezmąconej miłości i wprowadzą do królestwa oświecenia, więc już nigdy więcej nie będą cierpieć z powodu tęsknoty za „ponownym połączeniem z ukochanym", która jest w sercu każdego, kto jest z dala od Domu.

Jesteśmy wdzięczni Najwyższej Mistrzyni Ching Hai, że obdarowała nasz świat niekończącym się źródłem miłości i nadziei poprzez Swoje wspaniałe poetyckie wersy.

„Do świetlistej krainy błogości, wrócimy
Niebiańskie wiatry rozbrzmiewają wszechobecnym oceanem dźwięków"

("Kiedy znów się spotkamy?")

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce