strona głónamapa stronykontakt

Celestial Art (Niebiańska sztuka)

"Niebiańska Sztuka" jest wytwornym albumem, w którym dzieła artystyczne interpretowane są z perspektywy duchowej, odzwierciedlając Prawdę, cnotę i piękno Nieba. Czytelnicy wędrując po bezgranicznym świecie sztuki Najwyższej Mistrzyni Ching Hai podnoszeni są przez rezonans z boskością i głęboko poruszani przez uczucia poetki, subtelne dotknięcia malarki, wyjątkowe pomysły projektantki i romantyczne serce kompozytorki. Ale przede wszystkim, każdy jest z błogosławieństwem wprowadzany w mądrość i współczucie wielkiej duchowej nauczycielki.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai osobiście zatytułowała tę książkę "Niebiańska Sztuka", bowiem wnosi ona do tego świata piękno Nieba. Prace artystyczne zebrane w tej książce symbolizują szlachetną drogę życia w rzeczywistej praktyce.

Zaprezentowane są poprzez wyrafinowane kolorowe fotografie i proste, ale wnikliwe komentarze samej ich autorki. Mówi ona o naturalnym procesie, który doprowadził Ją do twórczości oraz o źródłach inspiracji, przybliżając czytelnikom zrozumienie prawdziwego znaczenia Jej prac. Dzieli się także sposobami, jak każdy z nas może rozwijać własne talenty. Chociaż Najwyższa Mistrzyni Ching Hai nigdy nie otrzymała formalnego wykształcenia w zakresie sztuki, posiada ona wyrafinowane zdolności twórcze. Wiele jej prac, powstałych spontanicznie dzięki intuicji, cechuje naturalność, ekspresja i emanuje z nich boska miłość, którą zostały czule obdarzone.


Jeśli potrafimy ponownie odnaleźć naszą Prawdę, cnotę i piękno, wtedy materialny świat staje się dla nas pełen znaczenia i będzie o wiele piękniejszy. Jesteśmy w stanie odnaleźć Prawdę w tym iluzorycznym świecie, bo potrafimy wytropić rzeczy prawdziwe podążając za ich cieniem.

~ Najwyższa Mistrzyni Ching Hai ~

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce