strona głónamapa stronykontakt

Loving Hut

The Loving Hut International Co. Ltd. rozpoczęło swą działalność w 2008 roku i jest dynamicznie rozwijającą się na świecie wegańską siecią gastronomiczną. Ideą przyświecającą założycielce sieci Loving Hut - Najwyższej Mistrzyni Ching Hai - jest promowanie i ułatwienie ludziom dostępu do diety opartej wyłącznie na produktach roślinnych, która sprzyja nie tylko naszemu zdrowiu, ale i "zdrowiu" całej naszej planety, a także wzbogaca nas o takie wartości jak miłość, współczucie, oddanie, życie w pokoju i tp. Wyrazem tego jest sama nazwa Loving Hut (tłum.: lokal, miejsce przepełnione miłością) i logo, w którym splatające się serca różnych kształtów i kolorów przywołują na myśl jedność i wzajemne wspieranie się całego świata - ludzi, zwierząt, roślin, życia na Ziemi w ogóle.

Choć Najwyższa Mistrzyni Ching Hai stworzyła koncepcję Loving Hut, nie żąda ani nie przyjmuje z tego tytułu żadnych profitów od żadnych osób prowadzących punkty Loving Hut, ani nie uzyskuje z tego tytułu żadnych innych rodzajów dochodów.

Do dnia dzisiejszego zostało uruchomionych prawie 200 punktów, co pokazuje rosnące w świecie zainteresowanie zdrowym pożywieniem roślinnym. Menu nie jest zunifikowane, bo każdy kraj, każde miasto jest unikalne, więc mistrzowie kucharscy w Loving Hut tworzą dla każdej odrębnej restauracji unikalną ofertę kulinarną, która zaspokoi apetyty najbardziej wymagających smakoszy. Cechą wspólną kuchni Loving Hut jest to, że wszystkie potrawy są skomponowane wyłącznie z naturalnych składników roślinnych, niemodyfikowanych genetycznie. Jest to zdrowa wegańska kuchnia - bez mięsa, bez jajek, bez mleka, bez GMO, bez konserwantów, bez żywności wysokoprzetworzonej. We wszystkich restauracjach obowiązuje zakaz palenia, a wszystkie napoje są w 100% bezalkoholowe. Potrawy serwowane w restauracjach Loving Hut są bardzo przystępne cenowo.

Za mniej niż 20 zł można zjeść pożywny wieloskładnikowy obiad, albo miło spędzić czas przy deserowych smakołykach. Niskie ceny są wkomponowane w wizerunek Loving Hut nie tylko dlatego, że kuchnia oparta na produktach roślinnych jest tańsza niż kuchnia mięsna, ale także dlatego, że założycielce tej sieci oraz osobom prowadzącym poszczególne punkty przyświeca idea upowszechniania weganizmu i dostępności wegańskich potraw dla wszystkich!

Oficjalna strona The Loving Hut International Co. Ltd.: www.lovinghut.com

W Polsce funkcjonują 2 punkty Loving Hut:

● w Warszawie, Al. Jana Pawła II 41A, lok. nr 8. (www.lovinghut.waw.pl ; www.warsaw.lovinghut.com.pl),

● w Warszawie, Ul. Waryńskiego 3.

Menu restauracji w Warszawie to wegańska propozycja różnych tradycji żywieniowych, głównie kuchni wietnamskiej i polskiej, choć menu urozmaicają także orientalne specjały indyjskie, tajskie, chińskie, czy też typowe zachodnie przekąski typu fast food jak np. burgery, hotdogi, zapiekanki czy zawijanki. Można tu przyjść na obiad albo na małe co nie co - we wszystkich czterech smakach i na każdą porę dnia. W obecnym menu znaleźć można m.in.:
- oryginalne zupy jak np. dyniowa z mlekiem kokosowym, miso po koreańsku, wietnamska zupa "hanoi",
- zestawy obiadowe z tofu i glutenem przyrządzanymi na wiele sposobów (np. tofu smażone w glonach nori a'la ryba, zawijane a'la devolay, pieczony gluten wędzony) z surówkami, sałatkami, ryżem, frytkami,
- lubiane przez wszystkich sajgonki różnych rodzajów,
- deserowe wspaniałości takie jak ciasta, koktajle owocowe na mleku sojowym, soki.

W menu restauracji w Świdnicy dominują tradycyjne polskie potrawy obiadowe jak np. pierogi, naleśniki, kotlety, gulasze, bigos i inne - oczywiście z różnymi dodatkami: surówkami, sałatkami, kaszą, ryżem, ziemniakami.
Obiad wzbogacić można typowo polską zupą (np. grochówką), ale dla osób poszukujących nowych smaków także znajdzie się coś wyjątkowego jak np. zupa pomarańczowo-marchewkowa albo curry.
Restauracja poleca także pyszne, świeże desery (duże porcje ciast za kilka złotych!) i pożywne napoje (np. wyciskane soki owocowe, koktajle).
A jeśli komuś bardzo się spieszy może wpaść do Loving Hut po wegeburgera.
Loving Hut w Świdnicy zaprasza do odwiedzenia tego pięknego zabytkowego miasta leżącego u stóp Sudetów; zwłaszcza wtedy, gdy w tutejszym malowniczym krajobrazie odbywają się imprezy plenerowe.

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce