strona głónamapa stronykontakt

dr Mony Vital

dr Mony Vital

Prawdziwie wolny styl życia

Wywiad przeprowadzony przez Supreme Master Television,

wyemitowany w cyklu Między Mistrzem a uczniami: 23, 30.05.2010 r.


Dr Mony Vital mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest dyrektorem Instytutu Badawczego Nieograniczone Życie i autorem książek: „Nieograniczone życie" oraz „Życie bez wieku: wolność od kultury śmierci". Żył bez jedzenia przez 18 miesięcy.

„(...) Odbyłem coś zwanego „odosobnieniem w ciemni", w ciemności. W Tajlandii. Bez jednej wiązki światła przez 2 tygodnie, żadnego światła, nigdzie. Było nas tam około 30 osób. Oni nie są bretarianami, to nie jest życie światłem - my pijemy wodę. (SMTV: Gdy mówisz o świetle, mówisz o świetle duchowym?) Cóż, to jest powietrze i prawdziwe światło, światło słoneczne. Jesteśmy istotami słonecznymi - jesteśmy częścią słońca. Naturalne światło pochodzi ze słońca, ale wszystko w nim jest tym, co utrzymuje nas przy życiu: pole magnetyczne, cała energia, którą z niego otrzymujemy, to utrzymuje nas przy życiu. Podtrzyma nasze życie nawet wtedy, gdy jest się w ciemni. Nawet w ciemności, tak. Ciemny pokój jest dobrym doświadczeniem, ponieważ wasze organy zamkną się i będą skołowane w ciemności; dla nich działanie w ciemności byłoby dużą zmianą. Potem, po kilku dniach, ponownie się uruchamiają i to jest prawie tak, jakbyś uruchamiał ponownie to, kim jesteś. Mógłbyś się „przeprojektować", jeśli chcesz, jeśli wiesz, co robić, możesz to wykorzystać.

(...)

W odżywianiu się światłem chodzi o kochanie siebie. Wiesz, że nic ci się nie stanie. Chodzi tylko o miłość do siebie. Od A do Z - miłość własna. Jeśli nie kochasz siebie lub jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego, kim jesteś, jako istota ludzka, co do twojej własnej mocy, to nie możesz tego zrobić. Wszystko zaczyna się i kończy na miłości do samego siebie (...)".

więcej informacji w pliku do pobrania

dr Mony Vital - plik do pobrania
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce