strona głónamapa stronykontakt

2000-05-17 * Seul,Korea * Przebudzenie ze snu

Przebudzenie ze snu

medytacja grupowa - Centrum w Seulu, Korea

17 maja 2000r.

oryg. w jęz. angielskim

dvd. 705

P: Jestem zawodową tancerką. Jako zawodowa tancerka chciałabym rozwijać duchowo siebie i innych ludzi. Jak mogę to osiągnąć i co powinnam zrobić w tym celu?

M: Och, ja nie wiem. Po prostu tańcz tak, jak lubisz i medytuj. Taniec to bardzo artystyczny zawód i przypomina sposób poruszania się wielu aniołów w Niebie. Przypomina również ludziom miłe czasy, szczęśliwe czasy w Niebie. To też jest bardzo dobre! A kiedy medytujesz, twoje ruchy stają się jeszcze wdzięczniejsze i wznioślejsze dla ludzi, którzy na ciebie patrzą i już to jest dla nich korzystne. Sam taniec, bez duchowości wewnątrz, jest bardziej jałowy. Cokolwiek robimy, zawodowo, dla zarobku czy jako hobby, powinniśmy robić całym sercem i z całą naszą miłością i oddaniem dla Boga. Wtedy to jest piękne. Wtedy ludzie czują się szczęśliwi. (...) Chcę tylko powiedzieć, że nawet jeśli robicie coś, co według was jest bardzo przyziemne, ale kochacie to, kochacie swój zawód i wykonujecie to jako dar dla siebie, dla Boga i dla ludzi, wtedy oni czują, że jest w tym duchowa miłość i są szczęśliwi. Taka właśnie jest praca tancerki czy piosenkarki, artystki - przynosić radość, relaks, szczęście ludziom, którzy oglądają występ. Będziesz się bardzo różniła od innych tancerzy, ponieważ robisz to z sercem.

(...)

P: Zazwyczaj nie jestem zbyt zdrowy, więc praktykowałem technikę oddechową. Ale Ty mówiłaś, że nie powinniśmy tego robić. Chciałbym wiedzieć, dlaczego nie możemy tego robić.

M: Ponieważ oddech jest efemeryczny. Jest nietrwały. My praktykujemy na Wewnętrzne Światło, Światło Buddy i Słowo Buddy, to jest trwałe, wieczne. Tak! Prócz tego ciało już jest w porządku. Nie powinniśmy bałaganić w organizacji Stworzenia. To już jest pięknie uregulowane przez Boga. Czasem staramy się za bardzo skierować oddech tutaj, skierować oddech tam, i czasem funkcje ciała gubią się, co powoduje efekty uboczne. Niektórzy ludzie praktykują z oddechem niewłaściwie, stają się zbyt aktywni w inny sposób, na przykład zbyt aktywni seksualnie i nie potrafią się kontrolować. A to nie jest dobre dla uspokojenia waszego umysłu. To tylko jeden przykład efektów ubocznych.


~ Pełen tekst - w pliku do pobrania

V.705-Seul-2000
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce