strona głónamapa stronykontakt

Oberom C. Silva

 Powrót do naszego boskiego Ja poprzez bretarianizm

Opracowane na podstawie wywiadu
przeprowadzonego przez Supreme Master Television
wyemitowanego w cyklu Między Mistrzem a uczniami
w dniach: 16., 23., 30 stycznia i 6 lutego 2011 r.


Oberom C. Silva mieszka w Brazylii. Od 2001 roku jest wolny od jedzenia. Jest członkiem rady Brazylijskiego Stowarzyszenia Alternatywnej Społeczności (ABRASCA) i administratorem organizacji Przyjaciel Ekologicznej Różnorodności i Regeneracji (MADRA). Prowadzi bardzo aktywny tryb życia, w którym poświęca swój czas i wysiłek, by podnieść życie innych w swojej okolicy, jak też globalnie. Oprócz podnoszenia świadomości do dostępności stylu życia bez jedzenia, pracuje też aktywnie, by promować roślinny styl życia. Naucza i pisze.

Oberom dorastał w rodzinie, która poważa życie, w której wszyscy członkowie trzymają się tej zasady poprzez oparty na roślinnej diecie styl życia, i bardzo wcześnie wchłonął wzniosłe wartości ludzkiego życia. Kiedy matka Oberoma zaczęła przejście ku życiu na pranie, jej fizyczna transformacja była zdumiewająco dostrzegalna. Widząc niesamowite zmiany w swojej matce po tym, jak przyjęła styl życia bez jedzenia, Oberom, wraz z innymi członkami jego rodziny również zdecydował się przejść proces. Faktycznie, cała rodzina, oprócz najmłodszego dziecka, przeszła 21 dniowy proces.

(...)

Oberom C. Silva:

Jeżeli jesteś w stanie trwałego szczęścia, to wibracyjny wzór, który wchodzi w ciało, kiedy spożywasz jakiś pokarm materialny, nie zmienia się. Jeżeli jesteś uwikłany w codzienne dramaty będąc ofiarą, pod kontrolą, w strachu, w cierpieniu - wtedy wszystko, co umieszczasz wewnątrz siebie, wpływa na twoją wibrację; stajesz się całkowicie bezbronny wobec zewnętrznych wibracji. I to samo dotyczy środowisk, w których przebywasz, towarzystwa, które masz, twojej rozrywki, telewizji - wszystko będzie niosło tę gęstą niższą wibrację i też osłabi naszą energię, i za każdym razem, kiedy jesteśmy połączeni, jesteśmy uwikłani w cykl przetrwania, głodu, potrzeby jedzenia. Odnosi się to także do żywności. Jeżeli jecie żywność niskiej częstotliwości, śmierci, bólu, cierpienia, przemocy, strachu, wchodzicie w wibrację tych elementów, które są bardzo gęste, bardzo niskie.

(...)

Na diecie 2000 kalorii, mniej więcej, wydajemy około 1400, by metabolizować żywność. Jest to prawie w sprzeczności z jedzeniem.
Albert Einstein mówił, że wszystko jest energią, jest więc bardzo jasne, że my nią jesteśmy. A różnica między rzeczami i ludźmi to różne częstotliwości energii, które przybierają formy elementów materialnych. Ale podstawową zasadą jest, że jeśli bierzemy żywność do swoich ust, pobieramy tę samą energię, którą jesteśmy, prawda? Moglibyśmy więc dostarczyć tę samą energię poprzez oddychanie czy przez stan świadomości.

(...)

Ludzkość jest na pewno tutaj jako szkoła ewolucji. Ludzie mówią: "Och, ale jesteśmy tacy od dawna" (na przykład pod względem jedzenia), "Dlaczego wynajdujesz to niejedzenie?". Tak, mamy zęby, mamy system trawienny, ale dlaczego się nie rozwinąć? Wiemy, że nasze ciało całkowicie się przystosowuje i jest wszechstronne, i podczas naszej ewolucji doświadczyliśmy mutacji. Może to jest nowe stadium, dla kilku ludzi początkowo, w tej wielkiej szkole, którą jest życie, którym żyjemy w tym momencie jako ludzie w tym stadium naszej nauki, naszego rozwoju.

Aby uzyskać więcej informacji o Oberomie i jego pracy, piszcie na adres:

Oberon C. Silva
Mailbox 108
São Lourenço - Minas Gerais / Brazil
CEP 37470-000
Email: viajandonaluz@gmail.com


Pełen tekst w pliku do pobrania


Oberom C. Silva
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce