strona głónamapa stronykontakt

1996-03-20 * Medytacja przynosi spełnienie pozytywnych myśli

Wygłoszone przez Najwyższą Mistrzynię Ching Hai, San Jose, CA. USA, 20 marca 1996 r. (Oryginał w j. angielskim) (Nagranie nr 539) Sytuacje czasami mogą się zmieniać za sprawą ludzkich myśli. Jeśli czyjeś myśli zmienią się wewnątrz, sytuacja może się zmienić. To dlatego przewidywanie przyszłości prawie nigdy się nie sprawdza dokładnie, ponieważ przyszłość zmienia się wraz ze wzorcami myśli ludzi. Nie wińcie więc jasnowidzów, że mówią nonsensy lub że przewidują coś, co się nie spełnia. Czasami tak to wygląda. Coś powinno mieć miejsce, ale potem ludzie zmieniają to dzięki ich silnej woli. Zmieniają to, ponieważ stają się bardziej moralni. Zmieniają to, ponieważ naprawili swoje grzechy i ślubowali poprawę. Wtedy sytuacja zmienia się natychmiast. Nie potrzebujemy Boga lub kogoś innego, aby nam wyjaśnił tę sytuację. Naprawdę tak jest.

Dlatego, jeśli pytacie mnie, co się stanie jutro, nie powiem wam, bo nie wiem! Tylko głupiec powie wam, co wydarzy się jutro. Może jest to możliwe dla jednej osoby, ale tylko wtedy, gdy zachowuje ona ten sam wzorzec czy standard życia. Jeśli zmieni nawet jedną myśli na lepsze, jej przeznaczenie może się zmienić.

Tak więc los jest w naszych rękach. Upewnijcie się, że kontrolujecie swój los, i dostosujcie go do pożądanego stanu życia czy życiowego standardu. Naprawdę kontrolujecie swoje przeznaczenie. Oczywiście, jesteśmy pod wpływem karmy (zapłaty), to dlatego musimy się się zmagać i decydować, co robić. Musimy mieć zawsze pozytywnie nastawiony umysł i wykorzystywać moc medytacji, aby to pozytywne myślenie realizowało się. Jeśli nie medytujemy, jeśli nie mamy mocy twórczej, wszechmocnej wewnętrznej siły, nie ma znaczenia jak pozytywnie myślicie, nie ziści się. Tylko nie słuchajcie ludzi, którzy mówią: „Myśl pozytywnie, a wszystko będzie pozytywne". Nonsens! Czy tak może się dziać? Jeśli myślę, że mam pieniądze, czy będę miała? Czy rzeczywiściebędę miała pieniądze? Pomyślcie! Próbujcie, próbujcie. Nie musicie pracować! Po prostu myślcie pozytywnie, że będziecie mieli pieniądze i powiedzcie mi jak dużo!

To się nie dzieje poprzez samo tylko myślenie. Moc zasilająca musi być silna. Skąd pochodzi ta moc? Od Najwyższego. Otrzymujecie ją poprzez medytację, zostajecie wtedy naładowani. Nie siedźcie więc tylko i nie myślcie - musicie również medytować. Tak jak nie pomoże samo myślenie o pieniądzach. Musimy mieć rachunek w banku i rachunek bankowy musi być pełen pieniędzy lub przynajmniej pokrywać czek.

Medytacja przynosi spełnienie
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce