strona głónamapa stronykontakt

Perły Mądrości

Zanim się urodziliśmy, dano nam precyzyjną Metodę na odnalezienie prawdziwego Życia. Nasza droga do Domu została w nas wbudowana dawno temu. Jeśli jednak zapomnimy o tej ratującej życie mapie, zostaniemy już na zawsze w pułapce cyklu życia i śmierci. Ta droga jest bardzo rzeczywista i wyraźna, kiedy obserwujemy ją naszym wewnętrznym okiem duszy, ale nie możemy jej poczuć ani zobaczyć naszymi fizycznymi oczami. Kiedy szczerze jej szukamy, zamanifestuje się automatycznie. Mimo to lepiej jest mieć pomoc doświadczonego przewodnika, ponieważ większość ludzi zapomniała o tej ścieżce. Nawet jeśli o niej pamiętamy, droga do Domu jest tak długa i ryzykowna, że potrzebny nam przewodnik, który nas przeprowadzi. Ten przewodnik już kiedyś szedł tą ścieżką i zna wszystkie drogi między tym światem a światem wyższym. Dzięki łasce Boga, ja znalazłam tę drogę powrotną do Domu. Oferuję to odkrycie wszystkim, którzy chcą je pamiętać i oferuję im pomoc w odzyskaniu tego dawno utraconego błogosławieństwa bycia szczęśliwym. Poprzez inicjację możemy znowu posmakować Nieba, właśnie tu i właśnie teraz.

News 99, Perły Mądrości
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
Paryż, Francja · 24 kwietnia 1993r.
(oryg. w jęz. francuskim)

* * * * *

Niektórzy z nas, podobnie jak więźniowie, próbują się uwolnić na różne sposoby, ale bardzo rzadko nam się to udaje, ponieważ więzienia mają doskonałe systemy alarmowe. Nikomu nigdy nie udaje się uciec. Jeśli jednak przyjdzie ktoś z kluczem, otworzy nam drzwi i poprowadzi do wyjścia, wtedy z pewnością zostaniemy uwolnieni. Mistrz to jest ktoś, kto posiada ten klucz. On zna drogę do wolności.

News 99, Perły Mądrości
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
Bruksela, Belgia · 29 kwietnia 1993r.
(oryg. w jęz. francuskim)

* * * * *

Nawet gdybym udzieliła wam wszystkich odpowiedzi we wszechświecie, co by wam to dało? Po prostu próbujcie pytać siebie, medytujcie sami i wszystko stanie się jasne. Kiedy rozmawiacie z ludźmi i oni zadają wam pytania, powinniście po prostu modlić się do wewnętrznej mądrości i wszystko pójdzie dobrze. Módlcie się do wewnętrznego mistrza, a będziecie wiedzieli wiele rzeczy. Im więcej będziecie używali wewnętrznej mądrości, tym lepiej będziecie wiedzieli, że wiecie. Nie musicie zawsze polegać na mnie, na fizycznym mistrzu. Szybko nauczycie się, jak stać się mistrzem, ponieważ macie mistrza wewnątrz. Polegajcie więc na sobie.

News 99, Perły Mądrości
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
Pusan, Korea · 14 maja 1993r.
(oryg. w jęz. angielskim)

* * * * *

Dawni mistrzowie odeszli, ale ich nauki, ich linia oświecenia zawsze gdzieś, jakoś przetrwa. Niekoniecznie w Jerozolimie, niekoniecznie w Bodh Gaya w Indiach. Wnika głęboko w grunt istnienia jak rzeka. Rozchodzi się wszędzie. Rozgałęzia się. Chowa się gdzieś i wytryskuje gdzie indziej, niespodziewanie. Musimy więc odkryć, gdzie ta rzeka wytrysnęła właśnie teraz i dotrzeć do wody życia.

Z: „Rozpoznajcie swoją własną naturę"
News 94, Mówi Mistrzyni Ching Hai
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
Uniwersytet w Irvine, Kalifornia, USA · 2 czerwca 1998r.
(oryg. w jęz. angielskim)

* * * * *

Obecnie nasz świat jest lepszy w porównaniu z tym w dawnych czasach, ponieważ wielu mistrzów zeszło na ziemię i nauczyło nas wielu wielkich praw cywilizacji. Poprawiliśmy się. Dlatego nasz świat stał się bardziej cywilizowany, jaśniejszy, wygodniejszy w porównaniu z tym sprzed tysięcy lat. Zawdzięczamy to wielu, wielu wielkim oświeconym mistrzom, którzy podnieśli poziom naszego zrozumienia. Chociaż nauczali tylko grupę ludzi, ale nauki, które po sobie zostawili, wibracje i nasiona nadal wzrastają i przynoszą korzyści całemu światu na dużą skalę, wynosząc świadomość całej ludzkości na wyższy poziom. Dlatego nasz świat staje się coraz lepszy każdego dnia. Dzięki wielkim mistrzom i ich uczniom nasz świat staje się coraz lepszy.

Z książki: „Klucz do natychmiastowego oświecenia - tom 3"
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
ONZ, Nowy Jork · 6 marca 1991r.
(oryg. w jęz. angielskim)

* * * * *

Mistrz jest jedyną osobą, która towarzyszy wam w chwili śmierci. Bez względu na to, ile ludzi na ziemi was kocha, oni nie mogą wam towarzyszyć; tylko Mistrz. Mistrz jest waszym jedynym prawdziwym przyjacielem i towarzyszem - przez wszelkie światy, przez życie i śmierć, przez wzloty i upadki, przez wszystko. Mamy szybki, długotrwały związek.

„Mistrz - Nasz prawdziwy przyjaciel przez życie i śmierć"
News 74, Wybrane pytania i odpowiedzi
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
grupa medytacyjna w Paryżu, Francja · 25 kwietnia 1993r.
(oryg. w jęz. angielskim i francuskim)

* * * * *

Dlaczego Oświeceni Mistrzowie zdolni są zrobić wszystko? Dlatego, że zawsze są w stanie koncentracji, skupiając swoje działania, mowę i myśli na tym, co robią, a równocześnie są wszechobecni.

News 102, Aforyzmy
Mówi Najwyższa Mistrzyni Ching Hai
(oryg. w jęz. chińskim)

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce