strona głónamapa stronykontakt

1999-06-09 * Londyn * Staw życiu czoła z odwagą

9 czerwca 1999r.
Londyn, Anglia,
Europejskie Tournee Wykładowe - Uniwersytet Londyński Sala Logan Hall

Staw życiu czoła z odwagą

My możemy widzieć Boga! To jest bardzo proste. Po prostu musimy się trochę wyciszyć. Normalnie jesteśmy bardzo zajęci, patrzymy na zewnątrz, poszukujemy innych rzeczy. Jeśli jesteśmy zbyt zajęci patrzeniem na zewnątrz, słuchaniem tego, co dochodzi z zewnątrz, zwracaniem uwagi na to, co jest na zewnątrz, nie widzimy Boga. To wszystko. Zobaczyć Boga jest bardzo proste. To jedna sprawa.

Druga sprawa to bycie z Bogiem cały czas. Istnieją pewne style życia podobne prawie do niebiańskiego stylu życia, zgodnie z którymi powinniśmy żyć. Oczywiście ludzie w niebie nawet nie potrzebują jeść! Niektórzy. To znaczy, zależy w którym są niebie. Tak, niebo ma także różne poziomy. Podobnie jak w naszym świecie mamy różne kraje, na różnym stopniu rozwoju, niebo także ma różne poziomy. Tak, słyszeliście, że istnieje siedem niebios. To jest prawda. Jest ich nawet więcej niż siedem. Nieba są nieskończone! Możemy je badać w nieskończoność. Ale kiedy dojdziemy do najwyższego, spotkamy Boga.

Mam na myśli Najwyższego, Bezpostaciowego, Boga wszechmiłującego, wszechłaskawego, wszechwybaczającego, w nieskończonym szczęściu, nieskończonej radości, nieskończonym błogosławieństwie. Nie ma żadnej skazy na Nim, nie istnieje żaden krytyczny sąd o Nim. I nie ma znaczenia jak bardzo grzeszymy, On zawsze nas kocha. I to jest Najwyższy. To jest Najwyższy, Najwyższy. I mieszka On w najwyższym miejscu, oczywiście. Ale to nie jest miejsce! A jednak to jest miejsce. Podczas podróży powrotnej do naszego pierwotnego domu, gdzie tak zwany Najwyższy przebywa, jeżeli istnieje taka osoba... Ale On nie jest osobą: to jest ogromna moc, która stwarza wszystkie rzeczy, i do której w końcu wszystkie powrócą. A potem stworzą się ponownie, znów powrócą i stworzą się znowu. I wtedy ze stworzenia weźmie swoje źródło inne stworzenie. Podczas medytacji możecie to wszystko odkryć, jeżeli macie cierpliwość i jeśli jesteście naprawdę zainteresowani tajemnicami wszechświata.

Zobaczyć Boga jest bardzo, bardzo łatwo. Nawet dzieci mogą Go zobaczyć i rozmawiać z Nim. Tak więc, aby zobaczyć Najwyższego, musimy skontaktować się z czymś trochę niższym, z trochę niższym poziomem Boga, z manifestacją Boga. Tak? Powiedzmy, że najbardziej materialnym aspektem Boga jest to, co widzimy tutaj - siedzące tutaj i tutaj, i tutaj, i tutaj. Tak, to jest materializacja Boga o największym zagęszczeniu. I dlatego Biblia wspomina o tym: ,,Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i Duch Święty mieszka w was." Tak więc nie mamy nic oprócz Boga, który mieszka w nas. I tego ja doświadczyłam. To zostało mi objawione podczas medytacji. I oczywiście dużo, dużo więcej. Nie mam czasu na to wszystko.

Ale jeśli wy będziecie mieli czas i ochotę, sami możecie zbadać wszechświat. Zamierzam uczynić bardzo duży wyjątek dla Anglików dzisiaj wieczorem. Zamierzam sprawić, że wszyscy zobaczycie Boga bez żadnych warunków. Ale jeśli chcecie zobaczyć więcej, jeśli zechcecie uzyskać inicjację i robić to właściwie każdego dnia, i wchodzić głębiej bez żadnej obawy niebezpieczeństwa, to powinniście zapisać swoje nazwisko i pozwolić mi wziąć na siebie obowiązek pomagania wam, aż staniecie się Mistrzem, aż staniecie się jednym z Bogiem. To wszystko. To znaczy, aż będziecie mogli iść sami i będziecie wiedzieć, że jesteście jednym z Bogiem. Ale dla innych ludzi zamierzam uczynić bardzo duży wyjątek. Tak, potem pozwolę wam zobaczyć Boga. (...)

 

~ Pełen tekst wykładu - w pliku do pobrania

V.662-Londyn-1999
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce