strona głónamapa stronykontakt

2000-05-07 * Tokio, Japonia * Mądrość i koncentracja

7 maja 2000r.
Tokio, Japonia, Azjatyckie Tournee z Wykładami
dvd 693

Mądrość i koncentracja

Żeby znaleźć tę wielkość, tę własną ,,pierwotną naturę ja'' wszystkich istot, potrzebujemy tylko skoncentrować się we właściwym miejscu, we właściwy sposób. Nawet w tym fizycznym świecie, jeśli chcemy odnieść sukces w czymkolwiek, potrzebna nam koncentracja. Myślę, że Japończycy najlepiej to wiedzą. Większość firm w Japonii wysyła swoich zatrudnionych do świątyń buddyjskich, by nauczyli się metody koncentracji Zen. Wtedy ta firma ma wydajniejszych pracowników. Myślę, że Japonia jest jednym z bardzo, bardzo niewielu narodów, powiedziałabym pierwszym i jedynym narodem, który jest świadomy mocy wewnętrznej koncentracji. Może właśnie dlatego Japonia odnosi duże sukcesy w wielu aspektach.

Ale żeby być szczęśliwym, żeby być spokojniejszym, i mieć szczęście trwające wiecznie, musimy też użyć naszej koncentracji, by udać się do wyższego wymiaru i poznać szlachetniejszy cel życia, szlachetniejszą mądrość wszechświata. Wtedy możemy stać się całkowitą istotą. Staniemy się nie tylko odnoszącym sukcesy w tym świecie dyrektorem, ale również świętym, Buddą, aby błogosławić świat i wszechświat. W zamian nawet za odrobinę koncentracji ludzie mogą odnosić duże sukcesy w tym życiu. Jeśli więc włożymy większą koncentrację, głębszą koncentrację, i we właściwy sposób, odniesiemy sukces nawet w niebie. Będziemy mogli opuścić ten świat, kiedy tylko zechcemy, odwiedzić niebo, odwiedzić Królestwo Buddy i wrócić z powrotem, by wykonywać swoje obowiązki na tej planecie, i vice versa.

Zawsze zazdrościmy ludziom, którzy są inteligentniejsi, odnoszą większe sukcesy. Może ci ludzie lepiej wiedzą, jak wykorzystać swoją wewnętrzną mądrość niż niektórzy z nas. Stają się więc bardzo inteligentni, bardzo bystrzy, i wiedzą, jak rozwiązać problemy szybciej niż wielu z nas, niż ci z nas, którzy nie wykorzystują wewnętrznej mądrości. To dlatego Budda zachęca każdego z nas, by znalazł swoją własną naturę Buddy, swoją własną mądrość wewnątrz. To dlatego Biblia mówi nam: „Szukajcie najpierw Królestwa Boga, a wszystkie rzeczy będą wam dane". Możemy w każdej chwili znaleźć to Królestwo Boga czy tę naturę Buddy, która czyni wszystkich Mistrzów wielkimi i która czyni każdego z nas wielkim, ponieważ pierwotnie jesteśmy wielcy.

Jestem tutaj, by pokazać wam, jak wielcy jesteście, jak wielcy możecie się stać, a tak naprawdę to przypomnieć wam, jak wspaniali pierwotnie byliście. Japonia już odnosi duże sukcesy, naukowe, techniczne, ale my także możemy stać się jeszcze więksi poprzez bycie mądrzejszymi, a nawet bardziej kochający, bardziej współczujący i zdolniejsi, na ziemi i w niebie. Jeśli mamy skarb i go nie używamy, to wielka szkoda. Jeśli mamy dużo pieniędzy w banku, ale zupełnie o tym zapomnieliśmy, to wielkie marnotrawstwo. Ja tylko pokazuję wam, co macie w sobie; ja wam nic nie daję. Dlatego nie pobieram żadnych opłat. A ponieważ wy już to macie w sobie, rozpoznanie tego jest bardzo łatwe; ktoś wam tylko przypomni, gdzie znaleźć swój własny skarb.

Przed chwilą pokazałam wam trochę, jak znaleźć Królestwo wewnątrz. To jest właśnie takie proste. Po prostu zamykacie oczy, koncentrujecie się w środku swojego czoła i stamtąd patrzycie dokładnie w centrum tego, co pojawi się przed wami, wewnątrz, nie na zewnątrz. Możecie cieszyć się Królestwem Boga właśnie tutaj i właśnie teraz, nawet. Światło, które widzicie wewnątrz, niebo, które widzicie wewnątrz, głos Boga, który słyszycie wewnątrz, to jest wasza własna natura, to jest natura Buddy. I możecie się tym cieszyć codziennie, jeśli chcecie, jeśli chcecie lepiej wykorzystać czas na tej planecie.

 

~ Pełen tekst wykładu - w pliku do pobrania

V.693-Japonia-2000
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce