strona głónamapa stronykontakt

Archiwum: Jak odbierać Supreme Master TV

SUPREME MASTER TV jest w pełni dostępnym kanałem telewizyjnym nadającym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, prezentującym pozytywne, inspirujące i ciekawe programy z napisami w ponad 40 językach. Obecnie dostępny jest na całym globie na 14 platformach satelitarnych oraz na żywo w internecie www.SupremeMasterTV.com

Supreme Master Television jest kanałem cyfrowym bezpłatnym i niekodowanym, dostępnym w Polsce poprzez satelity: Hotbird 8, Eurobird 1, Astra 1.

Telewizja satelitarna, w odróżnieniu od internetu, daje wysoką jakość obrazu, w odróżnieniu zaś od telewizji kablowej, stanowi jednorazowy wydatek, bowiem nie jest związana z miesięcznymi opłatami abonamentowymi, a poza tym daje możliwość wyboru satelity.

Zakup i montaż zestawu do odbioru telewizji satelitarnej jest łatwo osiągalny poprzez specjalistyczne firmy (koszt ok. 500 zł). Można to jednak zrobić samodzielnie.

Aby odbierać Supreme Master TV przez satelitę potrzebne są:

•1. talerz odpowiedniego rozmiaru - czasza anteny (sprawdzona: stalowa o średnicy 85 centymetrów), 50 zł

•2. konwerter (sprawdzony: golden Interstar), 20 zł

•3. tuner satelitarny (sprawdzony: m.in. tuner cyfrowy TNK LINBOX F17), 250 zł

•4. kabel koncentryczny (kabel antenowy łączący konwerter z tunerem), 10 zł

•5. noga (na której cały zestaw montowany jest na ścianie), 20 zł

Cały nowy zestaw lub jego składowe można zakupić przez internet za około 350 złotych.

Najlepszym miejscem na montaż anteny jest balkon. Decyzję o miejscu i sposobie montażu anteny trzeba podjąć przed wyborem rodzaju nogi pod antenę. Trzeba pamiętać, że nie w każdych warunkach będziemy odbierali sygnał z satelity, antena musi być skierowana na południe, a niebo nie powinno być przesłonięte budynkami ani drzewami w odległości kilkudziesięciu metrów.

W Polsce do wyboru mamy 3 platformy satelitarne:

Eurobird 1
28.5 º E
Transponder: F6L
Częstotliwość: 12691V
Symbol Rate: 27500
FEC: 2/3

ASTRA 1
19.2 º E
Transponder: 1068
Częstotliwość: 11778 MHz
Vertical
Symbol Rate: 27500
FEC: 3/4

HOTBIRD 8
13 º E
Transponder: 92
Częstotliwość: 12558 MHz
Vertical
Symbol Rate: 27500
FEC: 3/4

Ustawienie anteny (wyszukanie satelity, kanału) na odpowiedniego satelitę może przysporzyć nieco trudności, ale w razie problemów można to zlecić specjaliście, co wiąże się z kosztem ok. 50 złotych.

Program telewizyjny na cały tydzień dostępny jest na stronie http://suprememastertelevision.com/schedule.php

Większość programów na kanale Supreme Master Television nadawanych jest po angielsku z napisami w wielu językach. Obecnie napisy w języku polskim występują w programach z cyklu: „Words of Wisdom" (Słowa Mądrości), "Between Master and Disciples" (Między Mistrzem a uczniami), Noteworthy News i Flying News (wiadomości), oraz w wielu pojedynczych programach. Pełen cykl programowy powtarzany jest co 6 godzin - 4 razy na dobę.

Życzymy dobrego odbioru !

ustawienia anteny
ustawienie kanału
ustawienia systemu
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce