strona głónamapa stronykontakt

Wiersze z DVD 764 "Nocny sen"

Nocny sen

(Dream in the Night)

DVD 764

Na spotkaniu z niewielką grupą uczniów, Najwyższa Mistrzyni Ching Hai przeglądała swoje wiersze, które napisała w młodości. Zaczęła nucić pod wpływem boskiego natchnienia, iwiersze z przeszłości przeobraziły się w pełne wyrazu piosenki przesycone uczuciami iwewnętrzną mocą.

Muzyka i poezja to niezwykłe dary od Boga dla naszego powszedniego życia, dla naszych serc idla każdego cennego istnienia. Muzyka i poezja są źródłem szczęścia, podnoszą nas na duchu i łagodzą bóle tego świata. Muzyka i poezja są głosem duszy, przenikającym do naszej codzienności, czasem smutnej, czasem radosnej, i stały się one nieodłączną częścią naszego ludzkiego życia. Otaczają nas jak mgła, rozbrzmiewając wiecznością i wyrażając ponadczasowe uczucia miłości i tęsknoty.

Jako młoda uczennica, Najwyższa Mistrzyni Ching Hai odczuwała głęboko ciężką sytuację Aulakczyków, ich romantyczną miłość i ból separacji w burzliwym świecie wojny. Czuła wszystko to, z czym niewinni ludzie musieli się zmagać na co dzień - tragedie ich własnego życia, życia ich rodzin i cierpienie narodu. Poezja napisana w czasach młodości zapowiada trudną drogę poszukiwania sensu i sposobu na wyzwolenie siebie i istot czujących.

(...)

Wiersze z płyty "Nocny sen" znajdują się w pliku do pobrania.

Nocny sen
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce