strona głónamapa stronykontakt

Konferencja - Hongkong 2009, cz.2

Wideokonferencja z Najwyższą Mistrzynią Ching Hai

„Globalna jedność: wspólnie ratując życie"

Hongkong - 3 października 2009 r.

Cz.2: Pytania i odpowiedzi


Bobsy:
Mistrzyni, na twojej stronie internetowej popędzasz nas i mówisz nam, że zostało nam 1208 dni (3.X.2009r.), by ocalić planetę. To tylko nieco ponad 3 lata. Czy mogłabyś wyjaśnić, dlaczego podałaś właśnie ten numer czy tę liczbę lat?

SM: To jest moja wewnętrzna wiedza, poprzez medytację, ale tego nie mogę wam udowodnić. Niemniej jednak wszystkie dane naukowe jak również wszystkie dowody wskazują tę przybliżoną liczbę. Pozostało tylko 1208 dni, by ocalić planetę od postępującego globalnego ocieplenia, od zniszczenia - przez przejście całej światowej populacji na weganizm. (...) Musimy ocalić ludzkość i ludzkie współczujące serce - to jest najważniejsze. Musimy ocalić nasze szlachetne cechy.

Dr Lau:
Wiemy, że ludzi, którzy umarli z powodu jedzenia mięsa, uzależnienia od narkotyków, alkoholu, jest więcej niż ludzi, którzy umierają na wojnie. Czy sądzisz, że nastąpiłaby poprawa, gdyby większość ludzi została wegetarianami? A także, gdyby większość ludzi została wegetarianami, jak to pomogłoby ekonomicznie, duchowo, kulturowo i naukowo?

SM: Jeśli każdy zrezygnuje z tych niebezpiecznych substancji, wykreujemy mocną, pozytywną, kochającą i harmonijną energię, która jest konstruktywna i przyniesie korzyści wszystkim na Ziemi, we wszystkich aspektach. I dzięki tej energii będziemy mogli odeprzeć i pokonać ciemną, groźną, niebezpieczną energię, która próbuje nas dusić i zniszczyć nasz jedyny dom, dla naszych dzieci, to jest naszą ukochaną planetę. Jeśli wszyscy zostaną weganami, wegetarianami - lepiej organicznymi weganami, dużo łatwiej będziemy się rozwijać duchowo bez tych toksyn jako przeszkód w naszym życiu. Wynikiem tego będą także naukowe zmiany w postaci niesamowitych, fantastycznych nowych wynalazków, które poprawią jakość życia ludzi na Ziemi. Nasze naukowe i technologiczne zrozumienie także wykroczy poza Ziemię. Ponieważ dzięki wzniesionej, współczującej atmosferze będziemy mogli komunikować się z innymi ludźmi z bardziej zaawansowanych planet i uczyć się od nich, wymieniać z nimi naszą wiedzę z ich wiedzą. I oczywiście środowisko zostanie przywrócone do zdrowego stanu. Od chwili gdy mięso, alkohol, narkotyki i papierosy będą wyeliminowane, zmiany i postępy będą daleko idące, i tak wspaniałe, to będzie jak wielki skok w naszej ewolucji.

Fung Chi Wood :
Twoje poprzednie wykłady o Marsie i Wenus ujawniły, że te planety przeszły podobne kryzysy globalnego ocieplenia jak te, przed którymi my teraz stoimy, lecz oni nie zareagowali w porę, aby uratować swoje planety, w wyniku czego ostatecznie zostały zniszczone, stąd opustoszały i są tak nieurodzajne. My, ludzie na Ziemi, stawiamy teraz czoła takiemu samemu chaotycznemu kryzysowi ocieplenia. Jeśli nie rozwiążemy tego wspólnymi wysiłkami, to czy skończymy tak jak Mars i Wenus?

SM: Tak, obawiam się, że to prawda. Według naukowców, we wcześniejszym okresie Mars i Wenus były prawdopodobnie takie jak Ziemia - miały przyjemną atmosferę, cieplejszą temperaturę, oceany i wiele wody. Istnieją dowody, że obie doświadczyły ekstremalnych zmian klimatu. (...) Powinniśmy uczyć się na przykładach tych planet, by stać się bardziej inteligentnymi i nie brać za coś oczywistego tego, że nasza Ziemia ma stabilną, nadającą się do życia atmosferę i że będzie to trwać wiecznie, jeśli nie będziemy o nią dbali. Dalej, naukowcy mówią także, iż jest możliwe, że kiedyś było życie na Marsie i Wenus. (...) Jeśli nie zaprzestaniemy produkcji i konsumpcji mięsa, będziemy w obliczu podobnej sytuacji jak Mars lub Wenus. Istnieje dziś ryzyko, że obecne gazy uaktywnią znacznie więcej gazów w ogromnych ilościach, których możemy nie być w stanie już powstrzymać, jeśli nie zaczniemy teraz. Czas się kończy.
Ogromne ilości gazów, trujących i wybuchowych, są zgromadzone, na przykład w wiecznej zmarzlinie. Cóż, to już się zdarzyło w wielu częściach Ziemi o czym może wiecie, o czym może wiecie, z mediów albo raportów naukowych. Teraz, uwolnione gazy powodują większe ocieplenie, które powoduje uwalnianie większej ilości gazów. Jest to jak błędne koło. Nazwane jest to nawet niebezpiecznym sprzężeniem zwrotnym, tak zwaną „klimatyczną bombą zegarową". Stało się to na Marsie i Wenus, modlę się, by nie stało się to na Ziemi.
Modlę się w dzień i w nocy, do naszego Ojca Wszechmogącego, do Buddów we wszystkich kierunkach, do wszystkich istot niebiańskich, by pomogły nam obudzić wszystkich ludzi na planecie na czas, aby uświadomili sobie niebezpieczeństwo, w którym się znajdujemy, by sobie uświadomili, że naprawdę kończy się czas. (...) Jeśli wszyscy staniemy się weganami i będziemy żyli szlachetnym, pełnym współczucia życiem, to się nie stanie. Wciąż nie jest za późno. Jest jeszcze nadzieja. Nasza planeta nie podzieli losu Marsa i Wenus, zamiast tego zostaniemy ocaleni i będziemy rozkwitać pod każdym względem.

Andrea Au :
Droga Mistrzyni, niektórzy ludzie mówią, że pożywienie, które jest dobre dla Ziemi, jest z pewnością dobre dla istot ludzkich, ponieważ istoty ludzkie i Przyroda są jednym jako całość. Czy możesz nam powiedzieć o tym coś więcej?

SM: Bycie jednym z naturą po prostu oznacza, że jeśli przyjaciel cierpi, nam też jest smutno. Jeśli będziemy robić krzywdę naszym przyjaciołom, zwierzętom, będzie nam przykro i będziemy cierpieć. Czasem nawet nie jesteśmy świadomi cierpienia, ale ono przyjdzie, tak czy inaczej. To dlatego wszyscy mądrzy nauczyciele z przeszłości mówili nam, byśmy nie krzywdzili innych, jeśli sami nie chcemy cierpieć.
Jakiego rodzaju pożywienie jest najlepsze dla środowiska i dla ludzi? Jest to organiczna wegańska dieta. Organiczna, ponieważ nie chcemy, by szkodliwe chemikalia były rozpylane wszędzie i trafiały do naszej wody, zatruwały rzeki, glebę i wszystko, co żyje, sprawiając również, że ludzie chorują. Podobnie, nie chcemy zabijać i robić krzywdy naszym zwierzęcym przyjaciołom, więc powinniśmy wybrać wegańskie pożywienie. Czyli bez mięsa, produktów mlecznych, by żadne zwierzę nie musiało umrzeć czy cierpieć bólu dla naszego życia. To w ogóle nie jest konieczne. Mamy obfitość jedzenia i wartości odżywczych z królestwa roślin.
Ostatnio naukowcy poinformowali, że mięso jest źródłem ponad 50% gazów cieplarnianych, które są bardzo niebezpieczne dla przetrwania naszej planety. Jeśli hodujemy tak wiele zwierząt, same ich odpady też tworzą wielkie góry zanieczyszczenia. Na przykład jedna farma zwierzęca z 5000 świń produkuje tę samą ilość odpadów, jak jedno całe 20 000 miasto. Jedna farma krów mlecznych z 2,5 tys. krów produkuje tak wiele odpadów jak całe miasto z 411 tys. mieszkańców.

Rosina Maria Arquati :
Ludzkie niewolnictwo zostało zakazane ponad 150 lat temu. Jak teraz możemy zakończyć niewolnictwo zwierząt?

SM: Nasze traktowanie, nasze straszne traktowanie żyjących z nami istot, niegroźnych, bezbronnych, niewinnych zwierząt. Serce mi pęka, gdy o tym myślę. Obecnie traktujemy niezliczone ilości zwierząt w ten sam sposób albo nawet gorzej, ponieważ one wszystkie stają przed okrucieństwem i śmiercią. Przynajmniej nie wszyscy niewolnicy muszą być trzymani zamknięci w takich małych klatkach, w których zwierzęta nie mogą się nawet obrócić przez ich całe krótkie, nędzne, bolesne życie. Tak więc hodowla zwierząt jest gorsza od niewolnictwa droga Pani, to wyrok śmierci od urodzenia. Wszystkie gatunki zwierząt są postrzegane jako podrzędne, zaszufladkowane jako przedmiot, który można kupić, sprzedać, torturować, rozmnażać, znęcać się i na koniec zamordować, w tak okrutny sposób, że robi to z nas, ludzi, najokrutniejsze stworzenia na ziemi. (...)
Nie dalej niż 150 lat temu, jak pani wspomniała, niewolnictwo ludzi było czymś normalnym. (...) Dzisiaj niewolnictwo jest okrucieństwem, jest uznawane na całym świecie jako potworna zbrodnia. Nadejdzie dzień, kiedy tak samo będzie z niewolą zwierząt i ich masakrowaniem.
Jeśli nie popieramy niewoli, to w ogóle nie wybierzemy produktów zwierzęcych. I jeśli nie popieramy okrucieństwa, to odrzucimy wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego z naszego życia. Jeśli każdy z nas dokona tego humanitarnego wyboru, by skończyć z niewolnictwem w naszym życiu, to razem możemy znieść cały okrutny system, który czyni z nas mniej niż człowieka i upodabnia nas do tak zwanych... nazywamy je dzikimi bestiami, np. lwa i tygrysa. Ale lew i tygrys jedzą tylko wtedy, kiedy są głodne. A my jemy nawet dla przyjemności, kosztem cierpiących, torturowanych, zamordowanych zwierząt. Nazywamy lwy i tygrysy dzikimi bestiami, ponieważ są dzikie - jedzą żywe zwierzęta, ścigają je, polują i jedzą je.
Nie tylko że zwierzęta są niegroźne, ale są bardzo, bardzo dla nas użyteczne. Są błogosławieństwem dla planety. Dają planecie więcej miłości niż my moglibyśmy wyemitować. Dlatego nasza planeta wciąż utrzymuje równowagę. Bez kochających zwierząt, nasza planeta prawdopodobnie zniknęłaby dawno temu. Sądząc po sposobie w jaki ją traktujemy, w jaki traktujemy sobie, innych, inne istoty i środowisko, nasza planeta zniknęłaby, zniknęłaby, zniknęłaby. Ale Bóg jest miłosierny. Wysyła coraz więcej zwierząt, różnych gatunków, by przyszły i pomogły nam, aby zrównoważyły negatywną atmosferę naszej planety, czyniąc ją bardziej kochającą, bardziej do zniesienia, żeby wciąż była w równowadze.
Ale teraz, to zbyt wiele. Zbyt wiele nawet dla zwierząt, żeby pomagać nam swoją kochającą atmosferą. Proszę, teraz musimy powstać i pomóc sami sobie. Najwyższy czas, abyśmy zachowywali się w sposób, który nie upodabnia nas do zwierząt, które nazywamy ‘dzikimi bestiami', jak lwy i tygrysy na przykład. Zatem cały okrutny system mógłby być zniesiony dla zwierząt, tak jak to zrobiliśmy 150 lat temu, jeśli przekonamy siebie i innych, którzy nie są jeszcze poinformowani. Ponieważ ludzie rodzą się szlachetni, kochający i dobrzy. Po prostu zostaliśmy wprowadzeni w błąd, zostaliśmy źle poinformowani, po prostu byliśmy zbyt zajęci, żeby pomyśleć. Jeśli więc ich poinformujemy, poinformujemy siebie o okrutnej rzeczywistości, bardzo okrutnej i będziemy lśniącym przykładem współczucia, będziemy weganami, to jestem pewna, że ta tragiczna niepotrzebna praktyka zniknąć na zawsze. Możemy zakazać jej na zawsze. I wszystkie istoty będą żyły w pokoju, harmonii, szczęśliwie, bez strachu przed sobą nawzajem. Bardzo pani dziękuję.

Paggy Poon:
Bycie wege, aby uratować naszą planetę jest najbardziej pilnym i realnym działaniem, jakie możemy podjąć; jednakże, powinniśmy również zająć się przemysłem hodowlanym, przemysłem spożywczym, związaną z tym działalnością, jak transport, hurt i detal, catering, i inne, które stworzyły usankcjonowane interesy w tym sektorze. Ten wpływ i zmiana mogą być dla nich wielkie. Nawet jeśli rząd jest chętny, aby odłożyć na bok względy ekonomiczne, niektórzy ludzie mogą nadal mieć trudności w radzeniu sobie ze zmianami w ich obszarze zainteresowań, inwestycji, nawyków, itd. Chciałabym zapytać Mistrzynię: Co można zrobić, aby byli w stanie na nowo rozpocząć swoją działalność i byli chętni do zmiany?

SM: Po pierwsze, musimy wiedzieć, że nie mamy żadnego wyboru poza zmianą, nie mamy wyboru - albo to, albo planeta. Albo się zmienimy, albo będzie po wszystkich. Nie ma już wyboru. Jeśli nie zatrzymamy hodowli zwierząt i praktyki jedzenia mięsa, nie będziemy w stanie uratować planety, włączając ich i ich przemysł mięsny. Myślę, że musimy wybrać pomiędzy naszym życiem a karierą. Najpierw musimy przetrwać. Musimy myśleć o ludziach na planecie jako o całości, nie tylko o niektórych biznesach.
Po drugie, przemysł, o którym mówimy, jest zły, jest bardzo złym biznesem, wcale nie jest dochodowy dla planety, dla nikogo. (...) Przemysł mięsny nie jest zbytnio lukratywny, z bardzo wysokimi kosztami produkcji za elektryczność, wodę, traci się zboże, aby wyprodukować tę samo ilość tak zwanego „jedzenia", które można zastąpić i jest lepsze. Mamy lepsze jedzenie niż mięso.
Poza tym, dla większości pracowników przemysłu mięsnego, to nie jest bezpieczne miejsce pracy. To jest jeden z najniebezpieczniejszych zawodów, z najwyższym współczynnikiem urazów i narażeniem na czynniki chemiczne i choroby takie jak grypa, świńska grypa, ptasia grypa, etc., etc., i choroba szalonych krów, która jest zawsze śmiertelna, zawsze się umiera. (...) Prawie wszystkie choroby, które wymienicie, pochodzą z mięsnej diety lub są z nią związane. Tak więc mając lepszy wybór środków do życia, czy nie wybierzemy tego, co pomaga nam i innym pozostawać w zdrowiu, ponad zawodem, który prowadzi ludzi i nas samych do chorób i wczesnej śmierci? Odpowiedzielibyście „tak" czy „nie"? (Tak!)

Chan Sun Yee :
Wielu mieszkańców Hongkongu uważa, że jest to szczęśliwe miejsce. Do tej pory wydawało się, że wszystkie katastrofy - sztormy i burze, nie atakują Hongkongu. Co więcej, mieszkańcy Hongkongu są zaangażowani w pomoc charytatywną, licząc na to, że zła odpłata będzie zrównoważona przez naszą działalność humanitarną. Droga Mistrzyni, czy to ma także zastosowanie do zmian klimatu?

SM:  Cnota i szczodrość ducha na pewno ma pozytywny wpływ na życie. Jednocześnie powinniśmy być świadomi tego, że jest wiele poziomów cnoty i zasług, i że najwyższym darem, jaki można ofiarować, jest życie i wolność. Zatem, szczególnie w tym krytycznym czasie na naszej planecie, to, czego potrzebujemy w bardziej duchowym sensie, to pozwolić wszystkim istotom żyć, to znaczy, przestać zabijać na wszystkich poziomach.

Peter Lloyd:
Jak możemy wzbudzić nadzieję i radość poprzez aktywność ekologiczną? Mogę dokonać wyboru jako jednostka, ale jak mogę przekazać to innym ludziom?

SM: Ten trend wegański jest nowy dla wielu ludzi, nawet dla urzędników rządowych. Musimy więc po prostu robić, co możemy. Możecie kopiować wiele informacji dotyczących szkodliwych skutków diety mięsnej i korzyści diety wegańskiej, kopiować informacje, drukować je i wysłać lub wysłać je mailem do każdego, kogo znacie lub do rządu, do organizacji, do rolników itd. (...) Ktokolwiek jest uzależniony od narkotyków, alkoholu i tytoniu, nie może znaleźć żadnej innej substancji, która by to zastąpiła, więc trudno jest im je porzucić, te substancje są trudniejsze do porzucenia. A my nie możemy zrezygnować z mięsa, które można zastąpić wieloma innymi rzeczami - smaczniejszymi, tańszymi, dobrymi dla zdrowia, ratując przy tym planetę. (...) Jeśli chcemy, by wszystkie narkotyki, alkohol i papierosy były nielegalne i ograniczyć ich produkcje, i sprzedaż, to musimy również zacząć to robić z mięsem, i to teraz! Ponieważ ono jest jeszcze gorsze niż te wszystkie trzy razem wzięte, przykro mi to mówić. (...) Dieta mięsna ma wpływ na cały świat, na całą planetę. Zabija nasze życia, zabija planetę i doprowadzi planetę do całkowitej zagłady, jeśli jej nie zaprzestaniemy.

Natalie Wong:
Obecnie jest wiele warzyw i owoców, które zawierają geny zwierząt. W tej sytuacji, jaki jest efekt, jeśli wegetarianin zjada takie warzywa albo owoce?

SM: Masz na myśli genetycznie modyfikowane jedzenie, tak? (...) Myślę, że nie powinniśmy mieszać w naturalnym prawie karmy (zapłaty), ponieważ każda akcja niesie ze sobą równie silną reakcję. (...) Myślę, że nie powinniśmy igrać z naturą i bawić się w Boga. Cokolwiek natura nam już oferuje, jest wystarczająco dobre. Powinniśmy być po prostu wdzięczni i zachować to takim, jakie jest, ponieważ jeśli w tym namieszamy, to dostaniemy prawdopodobnie więcej niż utargujemy. Może być więcej nieuleczalnych chorób pochodzących od GMO, o których nawet nie wiemy.

Moosa Al-Issa (dyrektor naczelny i kierownik Life Organic Vegetarian Café w Hongkongu):
Witam! Najwyższa Mistrzyni, mam proste pytanie. Jeśli dla nakarmienia i ocalenia planety rozwiązaniem jest weganizm, to jak możemy pomóc, aby z weganizmu zrobić następny duży trend?

SM: Masz rację. Rozwiązaniem, by nakarmić i ocalić planetę jest weganizm. (..) Mów to proszę wszystkim. Powieś plakaty w swojej kawiarni, wysyłaj maile, wykorzystuj internet, żeby wyjaśniać to ludziom. (...) Mamy Supreme Master TV, której wegańskie programy i przepisy możesz swobodnie wykorzystać. Możesz nawet transmitować ten kanał w twojej kawiarni. Możesz też oferować warsztaty gotowania. (...) Dla dalekosiężnego efektu możesz skontaktować się z urzędnikami państwowymi w formie pisemnej i zapoznać ich z faktami o dramatycznej globalnej sytuacji, wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej do pobrania, skopiowania i wysłania. Razem z wiedzą o rozwiązaniu, można rozpowszechniać petycje, w celu zebrania większego poparcia, jak również rozdawać ulotki, tak by coraz więcej ludzi zostało poinformowanych - w twojej kawiarni, lub kiedy tylko chcesz lub za pośrednictwem internetu. I można też przypominać im, aby wybrali ocalającą życie i planetę wegańską dietę.

Hao Yuan Li:
Ostatnio w Supreme Master TV rozpoczęto nadawanie serii programów o bretarianach i frutarianch, dając nam nową percepcję ludzkiej siły woli i wytrwałości. Z naszą wiarą w Boga, możemy utrzymać nasze ciało fizyczne bez jedzenia, nie mówiąc o zabijaniu zwierząt. Globalne ocieplenie powoduje ekstremalne zjawiska pogodowe na całym świecie, a kryzys żywnościowy pogłębia się. Czy to odpowiedni czas teraz dla nas, by praktykować breatarianizm lub waterianizm?

SM: Pokazujemy wszelkiego rodzaju możliwości w Supreme Master Television. Życzę powodzenia i wiele radości w eksperymentowaniu z różnymi sposobami życia. Pokazujemy to w telewizji tylko dlatego, by ludzie mieli więcej wiedzy o różnych rzeczach, których być może nie spotkali wcześniej, albo może nie myśleli o tym wcześniej. Niektórzy ludzie nie wiedzą, że bretarianie istnieją, ale oni istnieją.
Pokazuję to, żeby ludzie wiedzieli, że nawet bez jedzenia możemy przetrwać, jeśli tego chcemy. Nie mówiąc już o zmianie kawałka mięsa na kawałek tofu czy kawałek glutenu, roślinnego hamburgera. Ale my nie musimy jeszcze być ekstremalni. Jeśli chcecie, możecie, ale bądźcie ostrożni; miejcie przewodnictwo eksperta.
Jeśli po prostu z dnia na dzień lub w ciągu kilku dni zamienicie się w bretarianina, to możecie nie być w stanie przeżyć. Potrzeba do tego siły woli, tak? Silnej woli, przewodnictwa eksperta i wielkiej motywacji za tą decyzją, by stać się bretarianinem, ponieważ my, ludzie, jesteśmy przyzwyczajeni do jedzenia, by przeżyć. Jesteśmy też przyzwyczajeni do przyjemności naszego podniebienia.

Tso Henry Honghui (wieloletni tłumacz):
Dobry wieczór, Najwyższa Mistrzyni. Jednostki takie jak każdy z nas tutaj są słabe. Przedsiębiorstwa mają o wiele silniejszą pozycję. Teraz, w tych okolicznościach, jak sprawić, żeby ludzie na całym świecie byli świadomi tej chaotycznej zmiany klimatu i podjęli działanie we współpracy ze sobą, by odwrócić tę sytuację?

SM: Myślę, że możemy pomóc odwrócić globalne ocieplenie poprzez wiele rodzajów działalności, oprócz ustnego szerzenia niezbędnego przesłania. Przede wszystkim, proszę sam zostań weganinem, lub jeśli już nim jesteś, dziękuję. (...) Możesz rozpowszechniać materiały takie jak ulotki SOS, które są dostępne bezpłatnie. Możesz także pomóc w inny sposób uświadamiać o niebezpiecznej sytuacji planety, wliczając w to konferencje, takie jak ta, na której jesteśmy dzisiaj, jak również poprzez kontakt z mediami i rządem, prosząc ich o pomoc, o zmianę, co jest idealne, ponieważ oni mają dalekosiężny wpływ i władzę. (...) ludzie, którzy nie wydają się działać teraz w najlepszym interesie planety, mogą po prostu być nieświadomi, więc powinniśmy poinformować ich o tym, jak szybko potrzebujemy działać, i zapoznać ich z najefektywniejszym sposobem działania. Często ludzie są otwarci na zmianę, kiedy rozumieją.
Jako część tego uświadamiania, powinniśmy także okazać skruchę i prosić o wybaczenie, że przyczynialiśmy się do cierpienia Ziemi i jej mieszkańców. Prosimy o pomoc Niebo, żeby pomogło obudzić ludzkość na czas, żeby uratować planetę, by pomóc ludzkości zrozumieć, że jedynym sposobem na ocalenie planety jest współczucie, współczucie w działaniu - żadnego zabijania w jakikolwiek sposób; żyć i pozwolić żyć; zostawić zwierzęta, kochać je, chronić je, nie jeść ich. Powinniśmy także okazywać naszą wdzięczność wszystkim w naszym życiu. Powinniśmy dziękować Bogu, dziękować Niebu, dziękować ludziom, którzy troszczą się o nas i dziękować naszym zwierzętom, naszym współmieszkańcom świata, za ich czystą miłość, niewidzialną pomoc, również za błogosławieństwo poprzez ich obecność, bo miłość jest naprawdę podstawą wszystkiego. Współczucie jest odpowiedzią.


Pełne teksty wypowiedzi - w pliku do pobrania

plik do pobrania: Hongkong cz.2_Pytania
Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce