strona głónamapa stronykontakt

Przesłanie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai

Oto przesłanie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai na temat ekologicznych rozwiązań dla używania papieru.

"Każdego roku ścinamy 99milionów drzew i spuszczamy do toalety 80 bilionów amerykańskich dolarów*. To szkodzi środowisku i naszym finansom.

Oto kilka rozwiązań:

  •  kiedy korzystasz z toalety, możesz użyć rękawiczek wielokrotnego użytku i za pomocą wody i mydła umyć swoje intymne miejsca zamiast używać papieru toaletowego. Jest to czystsze, świeższe i pachnie ładniej.
  •  papierowe ręczniki kuchenne mogą być zastąpione ręcznikami z materiału.
  • zamiast papierowych serwetek, można używać tekstylnych serwetek.
  • zamiast papierowych chusteczek, można używać tekstylnych chusteczek. Miej przygotowaną chusteczkę w kieszeni do wycierania rąk i tym podobnych.

Im mniej nadużywamy naszej planety, tym lepiej dla nas. To co jest lepsze dla środowiska jest lepsze dla naszego zdrowia i przynosi nam szczęście.

W procesach wytwarzania papieru, nadal są pozostawiane na papierze resztki chemikaliów. Papier toaletowy i kuchenny jest jest tak „czysty" jak myślimy.

Inwestujcie, zapytajcie kogoś kto może wam pomóc, w zbieraniu wody deszczowej, ponieważ w długim czasie przynosi to korzyści dla środowiska i finansów, a woda deszczowa jest „doskonała", zaś woda z kranu zazwyczaj zawiera różnego rodzaju chemikalia. Im miej używamy, tym lepiej dla środowiska i dla nas. Jeśli to konieczne, używajcie kawałka tkaniny (lub podwójnie) aby przefiltrować wodę deszczową i następnie zagotujcie wodę do picia. Jeśli ktoś ma duży basen, może tam gromadzić wodę deszczową i podłączyć ją do głównego systemu wodnego, aby używać jej do wszystkiego. Byłoby dobrze, gdyby ubodzy ludzie mogli dostać dotacje na zbieranie wody deszczowej.

Błogosławieni wszyscy, którzy zajmują się tym.

Bądźcie pomysłowi w każdy ekologiczny sposób.

Najwyższa Mistrzyni Ching Hai postępuje tak osobiście, gdziekolwiek się uda, gdziekolwiek może."

* za wszystkie papierowe rzeczy (toaletowe, do twarzy, serwetki, ręczniki)

Copyright © Medytacyjne Stowarzyszenie Najwyższej Mistrzyni Ching Hai w Polsce